Міжнародний ярмарок інновацій та нових технологій у Польщі

14 – 17 жовтня 2015 року координатори Польсько-українського проекту ”Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія комплексних досліджень природних мінералів у Хмельницькому національному університеті” – начальник НДЧ к.т.н., доцент Сергій Горященко та керівник лабораторії, завідувач кафедри хімії д.т.н., професор Світлана Карван – представляли результати реалізації проекту на міжнародних заходах у Польщі.

15 жовтня 2015 року керівник лабораторії професор Світлана Карван успішно презентувала зразки екологічно безпечної продукції на конференції «Еко-інновації в галузі охорони навколишнього середовища”, організованої Свєнтокшиським центром трансферу технологій, а також на Міжнародному ярмарку інновацій та нових технологій INNO-TECH EXPO. Варто відзначити, що міністр закордонних справ республіки Польща Гжегож Схетина, який був спеціальним гостем ярмарки, відвідав рекламний стенд Товариства «Інтеграція Європа-Схід», лідера Польсько-українських проектів та відзначив перспективність впровадження наукових розробок на основі природних мінералів у промислове виробництво.

Під час польсько-українського екологічного форуму на тему «Польща-Україна: партнерство та інвестиції для охорони навколишнього середовища» відбулися робочі зустрічі з польськими експертами. З вітальним словом та презентацією заходу виступили: віце-президент, директор з економічних питань Targоw Kielce SA Божена Станяк, президент Товариства «Інтеграція Європа-Схід» Криштоф Каліта, віце-призедент Торгово-промислової палати в Вінниці Степан Липкань, директор конференційного відділу Targоw Kielce SA Анна Чолак. На Екофорумі польські експерти: Кароль Гадовські (муніципалітет м. Кельце), Марта Щеціньська (Фундація відновлення довкілля), Марта Блущ (фахівець територіального планування, охорони навколишнього середовища та економічної діяльності), Лукаш Хлєбни (юридична фірма «LEX-SUPERIOR»), Аркадіуш Ставіцкі (Регіональний центр стратегічних досліджень), Лукаш Козера (Університет педагогічний в Кракові) розглянули широке коло питань екологічних засад функціонування економіки – розвитку економічних кластерів на території Польщі та Євро Союзу, реалізації інвестиційних проектів, пошуку джерел фінансування охорони довкілля, правові аспекти діяльності міжнародних економічних кластерів, виробництва конкурентноздатної сертифікованої української продукції для світового ринку. Професор Світлана Карван представила доповідь на тему «Сапоніти – екоінновації для бізнесу», в якій висвітлено можливості використання природного мінералу сапоніту як ефективного сорбенту при очищенні рідин, як екологічно безпечного компоненту косметичних засобів, як активної добавки в сільському господарстві та ін., а також презентувала Польсько-український проект ”Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія комплексних досліджень природних мінералів у Хмельницькому національному університеті, що фінансується Міністерством закордонних справ республіки Польща за програмою польської допомоги з розвитку. Підсумком Екологічного форуму було підписання учасниками угоди про створення Полонійного кластеру Екологічного.

16 жовтня представники ХНУ відвідали технопарк Kielecki Park Technologicznу (м. Кельце), де ознайомилися з новітніми інвестиційними проектами. Керівник проектів з розвитку Джоанна Рудавська розповіла про можливості співпраці з українськими організаціями, а також надала практичні рекомендації для реалізації інноваційної діяльності українських підприємств в Польщі.

Під час відвідування Особливої економічної зони «Стараховіце» та Фундації Агенства регіонального розвитку, які презентував віце-президент Здзіслав Кобєрскі, обговорено можливості залучення інвестицій для реалізації спільних проектів.

Завершальним заходом була зустріч науковців з юрисконсультом др. Лукашем Козерою з педагогічного Університету у Кракові, який ознайомив з аспектами сертифікації української продукції в Європейському Союзі, а також учасники дізналися про практичну реалізацію залучення інвестицій на підприємствах будівельної та переробної галузі в Кракові.

Під час 4-денного візиту до Польщі науковці ХНУ презентували зразки науковоємної екологічно безпечної продукції, набули досвіду Польських організацій залучення інвестицій для впровадження наукових розробок, обговорили участь у нових міжнародних проектах, що сприятиме польсько-українському співробітництву представників науки та бізнесу.

Науковці ХНУ висловлюють подяку президенту Товариства «Інтеграція Європа-Схід» Криштофу Каліті за сприяння участі у міжнародних заходах та успішну реалізацію спільних Польсько-українських проектів.

Більше інформації на сайтах:

http://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,ekoinnowacje-w-ochronie-srodowiska-podczas-inno-tech-expo,13438.chtm

http://www.siew.org.pl/pl/a,11668,Udana_polsko_ukrainska_misja_gospodarcza_na_rzecz_ekologii_w_Kielcach.html

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ

Comments are closed.

Post Navigation