Відкриття Спеціалізованої Лабораторії комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті

28 листопада 2015 року відбулося урочисте відкриття Спеціалізованої Лабораторії комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті. Відкриття сучасної лабораторії в Хмельницькому національному університеті стало можливим завдяки реалізації Товариством Інтеграція Європа-Схід польсько-українського проекту «Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована Лабораторія комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті» в рамках програми Польська Допомога для Розвитку 2015 Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Основною метою проекту є зміцнення ринкових позицій українських підприємств шляхом впровадження інноваційних і екологічних технологій застосування сапонітового сорбенту в процесах очищення і відновлення середовищ.

В урочистому відкритті взяли участь науковці Хмельницького національного університету, представники Товариства Інтеграція Європа-Схід, Посольства Республіки Польща в Києві, Хмельницького регіонального центру з інвестицій та розвитку, Українсько-Польського Центру Європейської Інтеграції, підприємці з Польщі та України.

З вітальним словом виступив ректор д.т.н., професор Микола Скиба, який підкреслив важливість відкриття сучасної лабораторії в Хмельницькому національному університеті та нагородив подяками президента Товариства Інтеграція Європа-Схід Криштофа Каліту і секретаря Товариства Магдалену Каліту за успішну реалізацію польсько-українських проектів.

Про етапи реалізації проекту та становлення лабораторії розповів керівник проекту від Хмельницького національного університету д.т.н., професор, проректор з наукової роботи Георгій Параска та зазначив можливості розвитку співпраці науковців університету з підприємцями, комерціалізації наукових розробок на базі сучасної лабораторії.

Проректор з міжнародних зв’язків, д.е.н., професор Микола Йохна відзначив важливість даного проекту для розвитку польсько-української співпраці, а також становлення Хмельницького національного університету на міжнародному рівні.

Президент Товариства Інтеграція Європа-Схід Криштоф Каліта розповів про успішну співпрацю ХНУ і Товариства Інтеграція Європа-Схід і подякував представникам ХНУ за багаторічну співпрацю (фото 9039), а також представникам ТОВ «Альфа клас» (м. Харків) за доставку і встановлення сучасного обладнання в лабораторії.

Керівник Хмельницького регіонального центру з інвестицій та розвитку Богдан Міхняк, який є партнером проекту, вказав на додаткові можливості залучення інвестицій в процесі діяльності Лабораторії комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті.

Президент Хмельницької Торгово-промислової палати Наталія Белякова, відзначила, що відкриття Лабораторії комплексних досліджень природних мінералів сприятиме налагодженю ділового співробітництва між вітчизняними та закордонними партнерами, розширення ринків збуту вітчизняних товарів та послуг, всебiчному змiцненні мiжнародних промислових, науково- технiчних і торгівельних зв’язкiв, що є важливим елементом інтеграції Хмельницького регіону у світову економіку.

Начальник відділу лабораторних досліджень корпорації «Сварог Вест Груп» (м. Хмельницький) Микола Биков зазначив важливість функціонування сучасної лабораторії, проведення якісних досліджень на високому рівні в Хмельницькому національному університеті та окреслив етапи співпраці на майбутнє.

Генеральний директор АТОВ «Велес», (м. Хмельницький) Олександр Янчук розповів про ефективність застосування сапонітових мінералів в аграрному секторі, презентував промислову продукцію – сапонітову муку, а також важливість створення Лабораторії комплексних досліджень природних мінералів саме в Хмельницькому регіоні, де розташовані найбільші запаси природного мінералу сапоніту.

Власник найбільшого текстильного підприємства в Україні ТОВ «Т-Стиль» на базі рівненського льонокомбінату (м. Рівне) Олег Червонюк розповів про важливе значення впровадження сучасних технологій та обладнання, що дозволяє створювати конкурентноздатні товари і послуги на світовому ринку.

Під час відкриття лабораторії символічно було відкрито меморіальну таблицю та презентовано обладнання лабораторії.

Координатор проекту к.т.н. доцент кафедри хімії Алла Ганзюк розповіла про ефективні методів очищення речовин і збереження природних ресурсів за допомогою сорбентів на основі сапоніту, а також про можливості проведення якісного та кількісного аналізу речовин за допомогою сучасного обладнання Хроматографу “Хроматек – Кристалл 5000”, ІЧ-Фур’є спектрометру IRAffinity-1 фірми ®Shimadzu (Японія).

Координатор проекту аспірантка кафедри хімії Галина Дейчук, яка в даний час проводить наукові дослідження і стажування в університеті М. Коперніка (Польща), зазначила актуальність і науковий інтерес світової спільноти до застосування природного мінералу сапоніту у виробничих процесах, дослідження властивостей мінералів, а також про унікальні можливості, які відкриваються для Хмельницького регіону, під час функціонування Лабораторії комплексних досліджень природних мінералів.

Керівник лабораторії д.т.н, професор, завідувач кафедри хімії Світлана Карван презентувала дослідні зразки екологічно безпечної продукції подякувала усім, хто приймав участь у проекті та допомагав відкрити Спеціалізовану Лабораторію комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті. З метою налагодження промислових зв’язків та успішного функціонування Лабораторії, Світлана Карван розповіла про організацію безкоштовних досліджень для підприємців, під час яких можливо провезти комплексний аналіз властивостей вітчизняних товарів та продукції.

Варто зазначити, що це вже третя ініціатива Товариства Інтеграція Європа-Схід в Хмельницькому національному університеті, яка отримала підтримку в рамках програми Польська Допомога для Розвитку. Хмельницький національний університет протягом тривалого часу опрацьовує інноваційні технології з використання сапоніту – природного мінералу в промисловості, значні поклади якого знаходяться в Хмельницькій області (орієнтовно 100 млн. тон.). Результатом прямого співробітництва з підприємствами є дослідження і патенти, оскільки процеси сорбції за допомогою сорбенту на основі сапоніту є одним з ефективних методів видалення забруднюючих речовин і збереження природних ресурсів. Цей факт з економічної та екологічної точки зору, викликає інтерес в підприємств, тому що впровадження інновацій та ресурсозберігаючих технологій підвищують їх конкурентоспроможність та позиції на ринку, що сприяє розвитку міжнародної співпраці в такий важкий і важливий час для України.

 

Актуальну інформацію з реалізації проекту можна знайти на сторінці Товариства Інтеграція Європа-Схід:

http://www.siew.org.pl/pl/a,11667,Innowacje_dla_biznesu_na_Ukrainie_szkolenia_dla_firm.html

http://www.siew.org.pl/pl/a,11661,Ukrainskie_Ministerstwo_Oswiaty_i_Nauki_informuje_o_projekcie_SIEW.html

http://www.siew.org.pl/pl/a,11649,Pierwsza_partia_specjalistycznego_sprzetu_dotarla_do_Chmielnickiego_Uniwersytetu_Narodowego.html

http://www.siew.org.pl/pl/a,11638,Trwa_remont_pomieszczen_laboratorium_w_Chmielnickim_Uniwersytecie_Narodowym.html

Comments are closed.

Post Navigation