ЕКОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ – НАВЧАННЯ ТА СТАЖУВАННЯ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

23-25 вересня 2015 року в Хмельницькому національному університеті під час реалізації Польсько-українського проекту ”Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія комплексних досліджень природних мінералів у Хмельницькому національному університеті” відбулися навчання та стажування для підприємців.

У безкоштовних навчаннях та стажуваннях прийняли участь представники 30 підприємств, які мають статус малого або середнього підприємства; представники установ, організацій, які займаються господарською діяльністю та мають свій офіс, філію на території України. Протягом трьох днів підприємці з різних областей та міст України (Хмельницький, Вінниця, Житомир, Херсон, Тернопіль, Харків, Київ, Рівне, Луцьк, Запоріжжя) прослухали доповіді експертів та прийняли участь у майстер-класах відповідно до тематичних груп.

Програма навчання та стажування охоплювала широке коло питань інтеграції науки і бізнесу, комерціалізацію наукових розробок, аналіз властивостей корисних копалин з різних родовищ України та світу, які можуть бути використані для виготовлення сорбентів, деталізацію підприємств щодо видобутку корисних копалин, фізико-хімічних властивостей сапонітових глин, перспективи застосування природних мінеральних сорбентів в різних галузях промисловості, зокрема: ефективні і недорогі сорбенти для процесів водоочищення і водопідготовки; сорбенти для очищення біогазу, бензину і трансформаторних мастил; мінеральні добавки для агропромислового комплексу; косметичні препарати.

Навчання та стажування відбулися в дружній, творчій атмосфері, під час майстер класів учасники виготовили екологічно безпечні скраби, пасти, мило ручної роботи. Усі учасники мали можливість поглибити свої знання, ознайомитися з новими видами мінеральних сорбентів, можливостями їх використання у технологічних процесах, налагодженню регіональних і міжнародних зв’язків України та ЄС, методами співпраці наукових установ та промислових підприємств. Поділитися власним професійним досвідом створення екологічно безпечної продукції та технологій для потреб виробництва, розвитку міжнародного співробітництва і поширення кращого європейського досвіду в Україні.

Під час навчальних семінарів учасниками також обговорено низку актуальних питань в системі співпраці науковців і виробників, а саме проектний підхід в організації навчального процесу в університетах, робота над власними обмінними, навчальними та дослідницькими проектами, практична реалізація впровадження наукових розробок у виробничі процеси.

Учасники навчань та стажування отримали персональні сертифікати міжнародного зразка, а також можливість постійної консультаційної підтримки фахівців в Українсько-польському центрі європейської інтеграції Хмельницького національного університету, з метою зміцнення ринкових позицій українських підприємств на вітчизняному та світовому ринках, за рахунок впровадження інноваційних і екологічно-безпечних технологій.

Навчання та стажування в Хмельницькому національному університеті для підприємців відбулися за фінансування Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми Польська допомога 2015 у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа – Схід» (м. Кельце, Польща) , Хмельницьким регіональним центром з інвестицій та розвитку, Українсько-Польським Центром Європейської Інтеграції.

Comments are closed.

Post Navigation